poniedziałek, 18 grudnia 2017

028 Sandslash

Sandslash (jap. サンドパン) to Pokemon Pancernik, ewoluuje z Sandshrew na poziomie 22 i jest ostateczną formą tego gatunku.
Sandslash to Pokemon pancernik typu Ziemia, przypomina on żółtego pancernika z mnóstwem brązowych kolców. Ma również białe, długie, ostre pazury których używa podczas walki.

Sandslash występuje w wielu miejscach, można go spotkać w lasach, górach, jaskiniach oraz na łąkach.
Sandshrew Alolański z ośnieżonych gór przekształca się w Alolańskiego Sandslasha, którego kolczaste plecy są pokryte lodem. Dzięki lodowatej powłoce, te lodowate kolce są duże i ostre. Sandslashe Alolańskie ukrywają się w śniegu, gdy pojawiają się silni wrogowie, zostawiając jedynie odsłonięte igły, będąc gotowym do starcia.
Masa lodu obejmująca jego korpus, czyni Sandslasha Alolańskiego cięższego niż normalny sandslash, a to powoduje, że jest mniejszy. Jednak na polach śniegu i na lodzie, poruszają się tworząc ścieżki swoimi pazurami, więc są w stanie poruszać się z szybkością.
Drobinki śniegu wyrzucone przez ruchy Sandslasha Alolańskiego są tak piękne, że wiele fotografów pokonuje ośnieżone szczyty, aby uchwycić ten moment. Jednak Sandslash Alolański żyje głęboko w górach, a tam jest bardzo niebezpiecznie, więc nie wolno tam się wspinać bez zezwolenia.

027 Sandshrew

Sandshrew (jap. サンド) to pokemon pancernik. Sandshrew jest pokemonem typu Ziemia, ewoluuje w Sandslasha.
.
Sandshrew potrafi zwinąć się w kulkę gdy jest w niebezpieczeństwie.
Sandshrew to pancernik z żółtymi łuskami. Brzuch i buzię ma bezową, a oczy czarne. Ma białe pazury u stóp i rąk.
Sandshrew występuje w wielu miejscach, można go spotkać w lasach, górach, jaskiniach oraz na łąkach.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sandshrew pierwotnie żył na piaszczystych pustyniach, ale częste wybuchy pobliskich wulkanów zmusiły je do ucieczki w lodowe góry.
Z czasem przystosowały się do nowego klimatu. Alolańskie Sandshrew są pokryte lodem, a ich skóra jest twarda jak stal. Uzyskały one większą defensywę, ale utraciły elastyczność przez to nie mogą zwijać się w kulkę tak jak ich ziemni kuzyni.
Jego ogromny ciężar spowodował, że Alolański Sandshrew jest wolniejszy od zwykłego, ale jego szpony na przednich i tylnych kończynach umożliwiają mu poruszanie się na śniegu bez potknięcia. Żeby szybko się poruszać, może ślizgać się po lodzie na swoim brzuchu.

006 Raichu

Jego długi ogon zapewnia mu ochronę przed własną elektrycznością. Naładowany elektrycznością świeci w ciemności. Potrafi zaatakować nawet z siłą 10.000 voltów, jednak pokedex w FireRed podnosi tą wartość nawet do 100.000 voltów,co czyni go silniejszym od Dragonite. Gdy naładuję elektrycznością zbyt mocno, jego uszy stają prosto, a sam pokemon staje się bardziej pobudzony i agresywny. W takich sytuacjach wbija ogon w ziemię, by spowodować wyładowanie, co nieco go uspokaja. Chroni to go również od przypadkowego porażenia samego siebie. Elektryczność jest mu niezbędna do przebiegu czynności życiowych. Czerpie ją z atmosfery. Siła jego pioruna jest w stanie powalić słonia indyjskiego. Jego futro generuje słabą, niegroźną energię elektryczną. Rozpoznanie ich środowiska życia nie jest trudne, gdyż czasem można znaleźć tan wypalene elektrycznością ścieżki. Najczęściej można spotkać je na terenach leśnych. Podobnie,jak jego poprzednie formy, jest w stanie nauczyć się Volt Tackle jako ruchu sygnaturowy. Czasem nieświadomie uwalnia elektryczność, więc wszyscy trenerzy tego pokemona powinni mieć się na baczności. Wraz z ewolucją traci niestety możniwość nauczenia się wielu dobrych ataków, więc warto wstrzymać się z ewolucją Pikachu. W razie braku elektryczności organizm Raichu produkuje ją sam. Uwalnia pole energetyczne wokół ciała.
Raichu Alolański
Raichu w Aloli ma dwa typy - Elektryczny i Psychiczny. Jest w stanie wykorzystać psychiczne zdolności, co więcej, kumuluje moc w swoim ogonie, dzięki temu może stojąc na nim lewitować w powietrzu.
Nawet naukowcy nie potrafią stwierdzić, skąd wzięła się ta zmiana u Raichu w Aloli. Mieszkańcy regionu są obojętni na to pytanie, mówią: "może jadł za dużo słodkich i puszystych naleśników!". Pocierając swoje woreczki na policzkach emituje słodki zapach. Nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje, ale możliwe, że ma to związek z nowymi psychicznymi zdolnościami.
Używa psychokinezy do kontroli elektryczności. Unosi się na swoim ogonie.

025 Pikachu

Pikachu - najbardziej znany Pokémon świata. Kiedy Pikachu widzi coś nowego, razi to Elektrycznym Wstrząsem. Jeśli zobaczy się na drodze spalony owoc, znaczy to, że przesadził z intensywnością strzału. Ten mądry Pokemon piecze za pomocą elektryczności twarde owoce, by uczynić je miękkimi, tak, by nadawały się do jedzenia. Gdy się zdenerwuje, natychmiastowo uwalnia energię elektryczną przechowywaną w torebkach elektrycznych na policzkach. Wygląda na to, że ładują się w nocy, gdy pokemon śpi. Pikachu trzyma ogon w górze, by sprawdzać otoczenie. Czasami zostaje on w tej pozycji trafiony przez piorun. Jeśli szarpnie się go za ogon, ugryzie. Gdy zbierze się kilka tych Pokemonów, ich elektryczność może stwarzać i ściągać burze z piorunami.Nadmierna elektryczność zgromadzona w jego ciele jest w stanie doprowadzić do fizycznego paraliżu,a nawet śmierci.Wyładowuje ją poprzez ogon.Jest w stanie rozwinąć u siebie chorobę podobną do grypy ludzkiej,jeśli przebywa w zasięgu pola elektromagnetycznego.Co ciekawe,niekiedy Pikachu jest w stanie nauczyć się kontrolować wodę,oraz używać Surf.Może też nauczyć się w rzadkich przypadkach ruchu Fly.Zazwyczaj rozumieją ludzką mowę. Zazwyczaj żyją w lasach,jednak ze względu na ich zapotrzebowanie na elektryczność,lub po prostu dlatego,że nie boją się ludzi,można je czasem znaleźć w miastach,czasami nawet wchodzą nawet do domów,przyciągane przez elektryczność generowaną przez niektóre urządzenia.Często ludzie hodują Pikachu jako zwierzęta domowe.
Pikachu swym wyglądem przypomina mysz lub królika o króciutkim, lśniącym futerku. Jego głowa jest duża w stosunku do reszty ciała. Uszy są długie z czarnymi końcówkami. Policzki czerwone - tam Pikachu magazynuje elektryczność. Przednie łapy są większe od tylnych, mają też większą liczbę palców. Na grzbiecie znajdują się dwie brązowe pręgi. Ogon jest długi, zakrzywiony. Nasada ogona jest brązowa.
Pikachu to bardzo miły i przyjazny Pokemon. Jak większość, jest wszystkożerny, jednak najchętniej je jabłka. Zamieszkuje tereny zalesione, i jako dziki Pokemon, jest rzadko spotykany.
Jest maskotką pokemon Yellow.Na jego podstawie stworzono wiele innych Pokemonów takich jak Plusle , Minun , Pachirisu , Emolga i Dedenne.
Podobnie,jak cała jego rodzina ewolucyjna,jest w stanie nauczyć się Volt Tackle.

004 Arbok

Arbok to duża, fioletowa kobra z długim ogonem. Na "wachlarzu" ma czarno-czerwono-żółte wzory w kształcie straszliwej twarzy. Jego tęczówki są czarne. Ciekawostka: Arbok to od tyłu Kobra.
Jest zdolny do miażdżenia przeciwników poprzez owinięcie się wokół nich.
Gdy napotka wroga,podnosi głowę by zastraszyć go wzorem na ciele.
Jeśli jakakolwiek część ciała Arboka zostanie odcięta,odrośnie.
Arbok potrafi zmienić wzór na swoim ciele.

023 Ekans

Ekans (jap. アーボ) to Pokémon typu trującego. Ewoluuje w Arboka.

Ten gad Pokémon jest wężem. Posiada grzechotkę na końcu ogona i jest głównie fioletowy, a jego podbrzusze, oczy, grzechotka, i pas pod głową są żółte.
Ekans jest w stanie przełknąć dużą zdobycz w całości. Można również wykorzystać swój język jako niebezpieczny zmysł. Porusza się bezszelestnie w trawie. Wykazano także, że posiadania pewne umiejętności pływackie.
Jak rzeczywiste węże, Ekansy kąszą, gdy zostaną przestraszone. Mówi się, że jeśli ktoś zostanie ugryziony przez młodego Ekansa, ma szczęście. Ekans nie posiada możliwości dodawania jadu do ukąszenia.
Ekansy żyją na trawiastych sawannach i równinach.
Tak jak każdy Pokémon, Ekans nie pogardzi karmą dla Pokémonów lub jagodami. Żywi się także mniejszymi Pokémonami.
Ekans pisany od tyłu brzmi „snake” (snake po polsku znaczy wąż).

022 Fearow

Fearow (jap. オニドリル Oniduriru, niem. Ibitak) - Pokémon ptak. Fearow jest pokemonem normalno - latającym. Ewoluuje ze Spearowa na 20 Lv.

Ten poké-ptak ma czerwony grzebień na głowie. Prawie cały jest brązowy tylko końcówki piór ma białe. Szpony również są różowe, a dziób ostry.
Atakuje wszystkich bez powodu. Jest bardzo agresywny, jeszcze bardziej niż jego wcześniejsza forma. W jednym odcinku zespół R zbudował armie Fearowów.
Jest w stanie niezwykle szybko latać.

021 Spearow

Spearow (jap. オニスズメ) to Pokemon typu NormalLot, może ewoluować w Fearow na poziomie 20.

Spearow to bardzo mały pokemon wzorowany na wróblu, jego głowa i ogon są koloru brązowego a skrzydła biało-czerwone. Jego różowy dziób jest mały i ostry, nogi są w kolorze dzioba.Spearow w porównaniu do Pidgeya jest nieposłuszny i agresywny w stosunku do trenerów Pokémon, jego ataki i statystyki są mocniejsze w stosunku do Pidgeya, nie jest do dobry Pokemon na początek.Jest chaotyczny i nieposłuszny. Atakuje trenerów, najczęściej ze względu na zazdrość. Jego najlepiej znany atak to Dziobanie (Peck).Tak jak większość pokemonów typu Normalnego występuje w lasach oraz na łąkach.



niedziela, 17 grudnia 2017

020 Raticate

Raticate (jap. ラッタ) to Pokemon typu Normal, ewoluuje z Rattaty na poziomie 20.

Raticate to bardzo duży szczur koloru brązowego, ma on bardzo długie wąsy. Jego brzuch, ogon i łapki są koloru beżowego.
Tak jak Rattata, Raticate przeważnie występuje w lasach i na łąkach.
Raticate to raczej wszystkożerny Pokemon.


019 Rattata

Rattata (jap. コラッタ) to Pokemon mysz typu Normal, może ewoluować w Raticate na poziomie 20.

Angielska nazwa "rattata" może pochodzić od angielskiego "rat" czyli szczur i "attack" - atak, lub od samego "rat", z japońską końcówką (karATTA).
Rattata jest często spotykanym pokemonem. Początkowi trenerzy bojący się zaatakować silniejszego pokémona, postanawiają właśnie wybrać coś łatwego na początek , np. Oddish albo właśnie Rattata.
Rattata to pokemon szczur typu normalnego. Ma wielkie przednie zęby. Jest koloru jasnofioletowego, a końce jej łap, wąsy, brzuch i pyszczek są kremowe. Ma czerwone oczy i jest niewielka. Ma długi, zakręcony na końcu ogon i małe pazurki. Ma także stosunkowo duże uszy, które w środku są jasnoróżowe.
Rattata jak każdy szczur je niemal wszystko.
W pierwszym odcinku Dexer mówił, że zaczepia tylko głupich trenerów. Rattata, jak jej zwierzęcy odpowiednik (szczur) jest prawdopodobnie bardzo sprytna. Lubi chować się w wysokiej trawie i wyskakuje spod nóg. Kradnie jedzenie, ponieważ jest bardzo żarłoczna.


018 Pidgeot

Pidgeot (jap. ピジョット) to Pokemon ptak typu NormalLot, ewoluuje z Pidgeotto na poziomie 36 i jest ostateczną formą Pidgeya
Tak jak Pidgey, oraz Pidgeotto wzorowany jest na wróblu. Od poprzednich ewolucji odróżnia go wzrost. Po ewolucji jego grzywa staje się dłuższa, okazalsza, oraz dochodzą do niej żółte pasemka. Ubarwienie jego piór jest takie samo jak u poprzednich ewolucji. Jego ogon jest różowy.
Są najbardziej agresywną formą wśród swoich ewolucji, jednakże dalej są uważane za pokemony łatwe w obyciu.

017 Pidgeotto

Pidgeotto (jap. ピジョン) to Pokemon typu Normal i Lot, ewoluuje z Pidgeya i sam może ewoluować w Pidgeota.
Pidgeotto to pokemon ptak, na głowie ma różowe pióra a za oczami czarne. Jego krótki dziób jest koloru różowego. Jego nogi które są tego samego koloru co dziób mają trzy palce z ostrymi pazurami. Jego ogon dzieli się na 5 części i jest koloru żółtego i czerwonego. Jego brzuch jest koloru białego, a grzbiet i skrzydła brązowego.
Pidgeotto posiada zdolność dzięki której nie można mu obniżyć celności oraz obrony.
Pidgeotto najłatwiej spotkać w lasach z dużymi drzewami oraz na różnych łąkach.

016 Pidgey

Pidgey to pokemon typu normalnego i latającego. Może ewoluować w Pidgeotto a, po czym w Pidgeota.
Pidgey jest wzorowany na wróblu. Nad oczami ma jasne pióra, a za oczami-czarne. Posiada różowy, krótki dziób. Na piersi ma kępkę piórek, nie występującą u jego wyższych ewolucji. Jego nogi są tego samego koloru co dziób i mają po trzy palce-po dwa z przodu, po jednym z tyłu. Ogon Pidgeya dzieli się na trzy części. Ciało tego pokemona jest brązowe, z wyjątkiem jasnych piór nad oczami oraz brzuchem, twarzą i końcówkami skrzydeł koloru beżowego.
Dzięki swojej zdolności Pidgeyowi nie można obniżyć celności ani obrony. Często używa swoich skrzydeł aby wzniecić tumany kurzu zamiast atakować.
Pidgey jest bardzo potulnym Pokemonem. Pokemon ten jest idealnym celem dla początkujących trenerów. Najczęściej podróżują w dużych stadach aby chronić się przed zagrożeniami. Dzikie Pidgeye można najczęściej spotkać w lasach, na łąkach. chowają się w koronach drzew aby uniknąć niebezpieczeństwa.
Tak jak większość Pokémonów, Pidgeye mogą jeść wszystko co nie jest trujące i za twarde. Ale najczęściej jedzą nasiona i ziarna roślin.

015 Beedrill

Beedrill (jap. スピアー) to Pokémon typu robaczego i trującego. Ewoluuje z Kakuny i jest finalną formą Weedle'a.
Beedrill przypomina dwunożną osę, jednak ma tylko cztery niebieskie kończyny zamiast sześciu. Ma duże, błyszczące, czerwone oczy i antenki w postaci liczby 7. Beedrill ma dwie pary skrzydeł.
Mają niezwykle bolesne użądlenia i poruszają się bardzo szybko. Są w stanie wystrzelić swoje żądła jak pociski, po czym pojawiają się nowe.
Beedrill jest bardzo porywczym i agresywnym Pokemonem. Nie boi się praktycznie niczego. Jest też bardzo silny i umie szybko latać. Pokemony te są bardzo terytorialne, a spotkać je można zazwyczaj w grupach, zwanymi koloniami. Jest nad wyraz matczyny dla Weedle oraz Kakuny, a gdy ktoś im przeszkodzi, bez wahania atakuje. Gdy zaatakuje się jednego osobnika, można być pewnym, że odpowie cała kolonia.
Większość gniazd Beedrilli znajduje się w lasach i mglistych obszarach leśnych.
Jest możliwe, że podobnie jak pszczoły, zbierają nektar. Jednakże używają ostrych, trujących żądeł, by pokonać zdobycz, a następnie odwieźć poszkodowanego z powrotem do gniazda jako żywność.

014 Kakuna

Kakuna (jap. コクーン) to Pokémon typu robaczego i trującego. Ewoluuje z Weedle'a, a przekształca się w Beedrilla.
Kakuna to żółty Pokémon kokon. Ma głowę w kształcie kopuły i czarne, trójkątne oczy. Ma dwa ramiona przypominające kosy na środku korpusu. Kiedy Kakuna zbliża się do ewolucji, wydziela ciepło.
Kakuna jest zazwyczaj tylko w stanie utwardzać powłokę, aby się bronić. Jednak Kakuna jest zdolny poruszać trującymi kolcami, jeśli sytuacja tego wymaga.
Kakuny głównie nie ruszają się i czekają na rozwój, często zwisając z gałęzi drzew.
Gniazda Kakun znajdują się w lasach i mglistych obszarach leśnych.
Kakuna normalnie nie je. Trwa w głodzie aż do ewolucji.

013 Weedle

Weedle (jap. ビードル) to Pokémon typu robaczego i trującego. Ewoluuje w Kakunę, a potem w Beedrilla.

Weedle jest małym, brązowym Pokémonem gąsienicą. Ma ciemne, okrągłe oczy, wiele małych różowych stóp i różowy, okrągły nos. Weedle ma trujące żądła zarówno na ogonie jak i głowie.
Weedle nie jest bardzo silny, ale może pluć lepką nicią, by złapać w nią wrogów. Może również skorzystać z kolców, by zatruć przeciwnika. Weedle posiada także wyostrzony zmysł powonienia, przez co rozróżnia różne rodzaje liści po prostu wąchając je.
Weedle generalnie wolą pozostać w spokoju. Żyją w koloniach z Kakunami i Beedrillami, których zatrudniają do pomocy w zemstach na tych, którzy im przeszkadzają.
Weedle'a można znaleźć w lasach, mglistych obszarach leśnych i na łąkach. Weedle zwykle ukrywają się w trawie i krzakach, pod liśćmi, które jedzą.
Weedle głównie je liście. Jest również znany z tego, że zjada papier.



012 Butterfree

Butterfree (jap. バタフリー) to Pokémon typu robaczego i latającego. Ewoluuje z Metapoda i jest finalną formą Caterpie.
Butterfree przypomina motyla. W odróżnieniu od prawdziwych owadów, ma tylko cztery kończyny, które mają blado niebieski kolor. Ma również nos w tym samym kolorze. Ubarwienie ciała Butterfree jest fioletowoniebieskie. Ma duże, białe skrzydła z czarnymi fragmentami. Ma duże oczy złożone o czerwonawym kolorze. Dwie pary skrzydeł pokryte są drobnymi łuskami. Jego nogi są ​​pokryte drobnymi włoskami, które pomagają mu w zbieraniu miodu.
Samica ma fioletowe plamy na dolnych częściach skrzydeł.
Wodoodporne łuski na skrzydłach Butterfree są luźno ułożone. Jeśli Butterfree trzepocze nimi wystarczająco mocno, łuski są uwalniane. Powstały "pył" jest toksyczny. W niektórych przypadkach mieszania się tych pyłków, Butterfree może użyć ich, by uśpić przeciwnika lub w inny sposób porazić go.
Oprócz standardowych uprawnień posiadanych przez Pokémony robaki, Butterfree także może nauczyć się wielu potężnych psychicznych ruchów.
Butterfree spędza większość czasu na zbieraniu nektaru i pyłku z kwiatów przy użyciu zmysłu węchu. W naturze musi ciągle jeść. Specjalne miejsca, np. hydroizolacje na skrzydłach i maleńkie włoski na nogach zbierają pożywienie, nawet w deszczu. Butterfree wędruje do dziesięciu kilometrów od swojego gniazda w poszukiwaniu miodu.
Butterfree można znaleźć w lasach i na terenach zalesionych z dużą ilością wilgoci i mgły.
Butterfree zbiera i spożywa pyłek i miód z kwiatów. Butterfree również wypija soki z drzew.



011 Metapod

Metapod (jap. トランセル Toranseru, niem. Safcon) - Pokémon kokon I generacji. Forma przejściowa Caterpie do swojej ostatecznej formy Metapod jest pokemonem insektem. Ewoluuje z Caterpiego na 7 Lv. Na 10 lvl ewoluuje w Butterfree.. Potrafi wykonać ruch Utwardzenie, który sprawia że jego ciało jest twarde jak stal.
Metapod jest milczącym Pokemon bez nóg ani ust. Porusza się "skacząc" na swojej niby kończynie, która jest dolną częścią kokonu. Jest waleczny i może wydawać się odważny, ale jest bardzo nieśmiały.

010 Caterpie

Caterpie (jap. キャタピー Kyatapii) - Pokémon robak, gąsienica I generacji. Ewoluuje na 7 levelu w Metapoda. Jest on ciągle zmęczony dlatego w jednym z odcinków Pokémon Ash złapał go bez walki. Od razu po pokonaniu Zespołu R przeistoczył się w Metapoda. Metapod przeradza się później w Butterfree.
Caterpie jest zieloną, uroczą gąsienicą, oznaczoną po bokach żółtymi kółkami, kremowym podbrzuszem. Jej najbardziej zauważalną cechą wyglądu są czułki, mniej więcej o koralowej barwie oraz duże oczy w kształcie oznaczeń, co pozwala mu zaskoczyć przeciwnika. Dzieli wiele cech z innymi pokémonami larwami i ich przebiegi ewolucyjne są bardzo podobne larwa -> kokon -> pokemon.
Jeżeli Caterpie się boi lub ktoś dotknie jego czułek to wytwarza się z nich bardzo nieprzyjemny zapach. Jest to ich mechanizm obronny przed drapieżnikami. Stopy tego pokemona posiadają przyssawki co umożliwia mu poruszanie się po różnych podłożach bez większego wysiłku. Może również pluć siecią.
Te pokémony robaki rosną bardzo szybko, a co z tym idzie jedzą bardzo dużo zyskując nawet miano żarłoków, muszą w końcu uzupełniać zapotrzebowanie na energię. Caterpie zanim stworzy kokon, zrzuca skórę wielokrotnie. Większość trenerów obrzydza ten pokémon, ale jest on idealny dla początkujących ponieważ są one słabe na wolności i rozwijają się w ostateczne formy na dość niskich poziomach.

009 Blastoise

Blastoise (jap. カメックス) to Pokémon typu Woda. Ewoluuje z Wartortle'a i jest ostateczną formą Squirtle. Może Mega Ewoluować w Mega Blaistoise-a (używając Blastoisinite).


Blastoise, tak jak jego poprzednie formy, jest żółwiem. Jego skorupa nie zmienia koloru. U góry pancerza, tuż za łapami, znajdują się dwa działka (są na takiej samej wysokości, co jego górne kończyny). Jest największą formą w swoich ewolucji. Porusza się na dwóch łapach, jest ciężki i masywny. Ma potężną głowę o tym samym, jak jego skóra, kolorze, zaś dolną szczękę o zabarwieniu takim samym jak dół jego skorupy. Jego czaszka jest bardzo twarda, co jest jednym z atutów tego pokemona.
Blastoise mimo, iż jego gabaryty na to nie wskazują, jest bardzo delikatny i spokojny. Są również bardzo dobrymi wojownikami oraz cennymi sprzymierzeńcami. Dzikie Blastoise zazwyczaj przewodzą stadom Squirtle albo Wartortle. Podczas używania armatek zapierają się mocno o podłoże, ponieważ strumień wody jest wystrzeliwany z nich pod dużym ciśnieniem. Mogą być ostrożne co do ludzi, ale stanowią bardzo dobrych sojuszników w walce. Dzikie Blaistoise są w naturze przywódcami jakiejś grupy Squirtle'i lub Wartortle'i. Mocno zapierają się nogami w ziemię przy wystrzelaniu z armatek, ze względu na wielką siłę strumienia.

008 Wartortle

Wartortle (jap. カメール) to Pokémon typu wodnego. Ewoluuje ze Squirtle'a i ewoluuje w Blastoise'a.
Wartortle pokrojem ciała bardzo przypomina swoją poprzednią ewolucję, Squirtle. Jego skóra staje się grubsza a także zmienia kolor na ciemniejszy, co prawdopodobnie jest związane z barwą wody na większych głębokościach osiąganych przez tego pokemona. Tylne odnóża pokemona stają się nieco szersze, powiększa się błona pławna między palcami. Większe rozmiary ma także skorupa Wartorle, która staje się też o wiele twardsza. Charakterystyczną cechą odróżniającą go od Squirtle jest szeroki, wachlarzowaty ogon oraz jego uszy.


Pokemon ten jest znacznie bardziej agresywny od Squirtle. Są świetnymi pływakami, potrafią nurkować na głębokości nieosiągalne dla ludzi i pozostawać w zanurzeniu przez wiele godzin. Szeroki ogon ułatwia im pływanie przy dużych prędkościach, a także służy myleniu przeciwnika. Podobnie uszy pokemona są przez niego wykorzystywane jako swego rodzaju "stery". Swoich umiejętności w pływaniu używa do polowania na ryby, będących jego pokarmem. Dzikie osobniki są rzadko spotykane ze względu na swój wędrowny tryb życia. Opuszczają one rodzime plaże, na których wykluwają się jako Squirtle i pokonują tysiące kilometrów oceanów by znaleźć nowe siedlisko. Będąc tak sprawnymi pływakami, większość czasu spędzają w wodzie, zaś na lądzie poruszają się o wiele wolniej i nieco nieporadnie. Wartortle znajdujące się w hodowli są mało ufne, ale wierne trenerowi przy którym ewoluowały. Są pokemonami niezwykle długowiecznymi, znane są osobniki żyjące od kilkuset lat.Są bardzo lojalne wobec swoich trenerów, ale są też bardziej agresywne, co za tym idzie łatwo na polu walki nie odpuszczą. W polowaniach skrywają się w wodzie, wyskakując nagle i działając z zaskoczenia. Z powodu swej waleczności ich powłoki często noszą ślady licznych bitew w postaci rys na skorupie. Jest to też dla nich powód do dumy jak i nauczki na przyszłość. Wartortle'e potrafią wyciągać wnioski ze swych bitw. Są popularne też jako domowe Pokémony ze względu na swą długowieczność. O owej długowieczności świadczy ich ogon, który jest tego symbolem, a legendy mówią, że ten Pokémon może dożyc aż 10 000 lat! Ale nie wiadomo ile w tym prawdy...Zamieszkują region Kanto. Lubią przebywać w oceanach i wylegiwać się na plażach, lecz swe siedliska budują w spokojnych, słodkowodnych zbiornikach - jeziorach, stawach.

007 Squirtle

Squirtle (jap. ゼニガメ) to Pokémon typu wodnego. Ewoluuje w Wartortle'a, który ewoluuje w Blastoise'a.
Wraz z Bulbasaurem i Charmanderem, Squirtle jest jednym z trzech starterów Pokémon dostępnych w regionie Kanto.
Squirtle jest niewielkim pokemonem przypominającym pokrojem ciała żółwia. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest dużych rozmiarów skorupa, do której pokemon chowa się w sytuacji zagrożenia lub niekiedy podczas snu. Jest ona koloru jasnobrązowego, podobnego nieco do barwy piasku co prawdopodobnie ułatwia kamuflaż. Pokrywające ją twarde, gładkie łuski nie tylko zapewniają ochronę, ale także minimalizują napotykany przez pokemona opór wody podczas pływania. Rozpoznawalne są także duże, ciemne oczy pokemona oraz jego zawinięty na końcu ogon. Śliska, pokryta drobnymi łuskami skóra jest koloru błękitnego co pozwala pokemonowi na maskowanie się w morzu. Pomimo tylu przystosowań do życia w wodzie, zaskakująco dobrze poruszają się na lądzie.

Squirtle są niezwykle towarzyskie oraz przyjaźnie nastawione do swoich trenerów. Zdają się bardzo łatwo przejmować ludzkie wzorce zachowań i zwyczaje. Z tego powodu bardzo często pomagają one człowiekowi w wielu dziedzinach - nierzadki jest widok Squirtle podlewającego ogród lub pomagającego gasić pożary. Niechętnie spędzają czas w poke ballach. Lubią towarzystwo innych pokemonów, także swojego gatunku - dzikie osobniki nie są terytorialne. Wielu trenerów bardzo przywiązuje się do swoich Squirtle, traktując je jak "kumpli". Z powodu "luzackiego" charakteru Squirtle mogą sprawiać pewne problemy w praktyce trenerskiej. Ich wybór na startera traktowany jest jako kompromis pomiędzy bardzo przywiązanymi i łatwymi w treningu Bulbasaurami a Charmanderem, ewoluującym w chodzącego własnymi ścieżkami Charmeleona.Squirtle są ograniczone w środowisku naturalnym. Zostają one przydzielane pod opiekę prof. Oak'owi, który daje je młodym trenerom na start. W związku z tym uważane są za dobrze wychowane Pokémony. Nie są uważane za najprostsze czy też najtrudniejsze w wychowaniu dla trenerów, nie są bowiem tak łagodne i łatwe w opiece jak Bulbasaury, ale też nie są tak trudne jak Charmander i jego ewolucje. Są bardzo lojalne wobec swojej grupy, ale łatwiej jest mu się dogadać z innym Pokémonem niż z człowiekiem, a czasem nawet są wrogo nastawione.Squirtle dzięki opływowemu kształtowi i niezwykłym umiejętnościom, może się poszczycić tytułem świetnego pływaka. Pokémon ten jest bardzo dzielny i wytrwały - walczy dopóki jest w stanie, a nawet gdy przegrywa nie daje za wygraną - zdobył dzięki temu zasłużony szacunek pośród trenerów i nie tylko.Tego Pokémona można spotkać w ciepłych rejonach mórz i oceanów - w miejscach niedostępnych, gdzie nikt mu nie przeszkadza w egzystowaniu.

Charizard 006







Charizard (jap. リザードン) to Pokémon typu ognistego i latającego. Charizard ewoluuje z Charmeleona. Jest kolejną formą Charmandera. Może Mega Ewoluować w dwie różne formy: Mega Charizard X (używając Charizarditu X), oraz Mega Charizard Y (używając Charizarditu Y)

Dzikie osobniki spotykane są niezwykle rzadko i prowadzą samotny tryb życia w niedostępnych, górskich terenach. Są pokemonami bardzo terytorialnymi i często staczają między sobą niezwykle zaciekłe walki o obronę własnego terytorium. Większość badaczy opisuje je jako pokemony agresywne, o lekceważącym stosunku do napotykanych ludzi i innych pokemonów. Charizardy pochodzące z hodowli są natomiast przywiązane do swych trenerów i posłuszne, w przeciwieństwie do poprzedniej swej ewolucji. Mimo to, z racji swej niezwykłej siły często lekceważą przeciwnika w walkach trenerskich co często może sprawiać problemy. Potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie, by odpowiednio ukształtować charakter tego pokemona i wytrenować go do walki.Uwielbia walki, więc większość czasu poświęca na szkolenie lub szukanie przeciwników. Jego ducha rywalizacji trudno nie zauważyć, ale nigdy nie zaatakuje ogniem słabszego przeciwnika, chyba że zostanie on sprowokowany lub zostanie mu to nakazane przez trenera. Kiedy jest bardzo zły to jego płomień na końcu ogona staje się niebiesko-biały. Potrafi niestety nieumyślnie wzniecić ogromne pożary lasów swym płomieniem na ogonie, dlatego wszystkie pożary jakie by nie były są zwalane na tego Pokémona. Im bardziej ten Pokémon jest doświadczony, tym większą moc ma jego ogień i większy staje się jego płomień.Charizard na szczęście rzadko występuje w naturze (na szczęście ze względu na pożary i porywczość). Jest jednak pewna dolina w Johto, którą zamieszkują owe Pokémony. Znaleźć je można również w skalistych górach i czynnych wulkanach. Pochodzą one z Kanto.


sobota, 16 grudnia 2017

Charmeleon (jap. リザード) to Pokémon typu ognistego. Charmeleon ewoluuje z Charmander, Charmeleon ewoluuje w Charizarda. Jego ataki mają również postaci ataków smoczych.
Charmeleon pokrojem ciała bardzo przypomina Charmandera. Jest on od niego nieco większy, zmienia się też kształt głowy pokemona. Pojawia się na niej krótki, masywny róg skierowany do tyłu, zmienia się także wygląd oczu. Sprawia to, że staje się on nieco podobny do swej ostatecznej ewolucji, Charizarda. Ogon Charmeleona nieco się wydłuża, wyraźnie większe stają się również pazury pokemona. Jego łuski są także ciemniejszego koloru niż w przypadku Charmandera, stają się intensywnie czerwone. Płomień ma nieco inną barwę oraz jest zdecydowanie większy niż u poprzedniej ewolucji.
Zachowanie zarówno dzikich, jak i pochodzących z hodowli Charmeleonów jest diametralnie różne w porównaniu do jego poprzedniej ewolucji. Są to pokemony niezwykle uparte i impulsywne. Niektórzy początkujący trenerzy odbierają ich zachowanie jako agresywne, tak jednak nie jest - usposobienie i charakter tego pokemona wymaga sporych umiejętności trenerskich od właściciela. Są dosyć silnymi pokemonami, co skutkuje często ich pewnością siebie i arogancją w stosunku do początkujących trenerów, którzy wybierają Charmandera jako startera. Bywają wówczas nieposłuszne, lecz po pewnym czasie stają się przywiązanymi i oddanymi pokemonami.Przy takiej mocy ataków na tak niskim poziomie, często zaczynają się czuć lepsze od swoich trenerów i po prostu ignorują ich polecenia. Kiedy się oswoją, potrafią być bardzo lojalne, a wtedy są jeszcze groźniejszymi przeciwnikami dla innych. Dzikie Charmeleony lubią się rozwijać w walce, więc atakują losowo wybranych przeciwników bez ostrzeżenia.Charmeleony są bardzo rzadkie w naturze. Jak już to zamieszkują trudno dostępne obszary górskie, oraz aktywne wulkany. W większych ilościach mogą zamieszkiwać opuszczone kopalnie. Pochodzą z Kanto.

Charmander 004


Charmander to Pokémon typu ognistego. Charmander ewoluuje w Charmeleona, który następnie ewoluuje w Charizarda. Wraz z Bulbasaurem i Squirtlem, Charmander jest jednym z trzech starterów Pokémon z regionu Kanto.
Charmander jest pomarańczowym stworzeniem przypominającym dwunożną salamandrę z niektórymi cechami dinozaura, szczególnie jak u teropodów. Charmander ma cztery małe kły widoczne na górnej i dolnej szczęce, jego spód ma rozległe zabarwienie kremowego koloru. Jej najbardziej zauważalną cechą jest płomień na końcu ogona. Mówi się, że jeśli ten płomień gaśnie, Pokémon umiera, choć nigdy nie działo się to w anime.
Charmander został opisany jako ładny, ale mimo to trzeba być ostrożnym, ponieważ jego pazury są ostre i mocne, a więc potencjalnie niebezpieczne.
Charmander może ziać ogniem, co pozwala mu korzystać z szerokiej gamy ognistych ataków. Jednak siły te są bardzo ściśle związane z siłą i zdrowiem Charmandera, ponieważ opierają się na życiu, które podsyca płomień na ogonie. Z czasem, Charmander może nauczyć się potężnych technik, takich jak Miotacz Płomieni. Może nawet nauczyć się oddychać niebieskim płomieniem Gniewu Smoka.
Charmander jest najbardziej łagodnym na swojej linii ewolucji. Jego zdrowie i emocje można łatwo odczytać, zwracając uwagę na płomień na końcu ogona. Na przykład, jeśli płomień rośnie gwałtownie, Charmander jest prawdopodobnie zły, a nawet skłonny do użycia Gniewu Smoka. Są traktowane jako dobrze wychowane Pokémony.
Są tacy, którzy mają wrażenie, że jest silniejszy niż Bulbasaur lub Squirtle. Jednakże jego siły w walce są bardzo ściśle związane z jego kondycją i zdrowiem. Są one również uparcie lojalne.
Charmandery są rzadko spotykane w naturze. Czasami mogą gromadzić się w miejscach bardzo gorących, takich jak czynne wulkany. Mogą także rozwijać się w skalistych górach lub w kamieniach, skałach i jaskiniach. Zazwyczaj pochodzą z Kanto.

Venusaur (jap. '''フシギバナ''' ''Fushigibana'') to Pokémon o dwóch typach - {{grass}} {{poison}}, wprowadzony w Generacji I.Może Mega Ewoluować w Mega Venusaura.
Venusaur jest jednym z największych pokemonów roślinnych. W porównaniu do Ivysaura, jego skóra przyjmuje niebieskozielony kolor i staje się również o wiele grubsza. Pokrywają ją teraz również liczne chropowatości. Posiadający 6 płatków pąk na grzbiecie pokemona całkowicie rozkwita, umożliwiając Venusaurowi użycie pełni swych roślinnych mocy. Wydziela on także różnego rodzaju olejki eteryczne, które mogą np. wabić inne pokemony, działać na nie uspokajająco lub wpływać na rosnące w pobliżu rośliny. Osobniki płci żeńskie posiadają wewnątrz kwiatu nasiona. Ze względu na swoją wagę jest wolniejszy niż swoje poprzednie ewolucje, jednak podczas walki jest zdolny do wykonywania dalekich skoków dzięki swym silnym, tylnym odnóżom.
Mega Venusaur posiada różowego kwiatka na czole, dodatkowe liście palmy oraz dekoracyjne liany.

Venusaury są niezwykle rzadko spotykanymi w naturze pokemonami. Mają samotniczy charakter, w praktyce trenerskiej są bardzo spokojne i cierpliwe, być może ze względu na swój wiek. Są oddanymi towarzyszami i potrafią zaciekle bronić swojego trenera. Dzikie osobniki wykazują silną terytorialność - po wyborze legowiska, zaciekle bronią "swojego" obszaru przed dostępem innych pokemonów. Mają niezwykłą zdolność do kontrolowania otaczającej je przyrody - mogą pobudzać rośliny do wzrostu, kwitnienia, a nawet wpływać na lokalny mikroklimat za pomocą pyłków. Kwiat na ich grzbiecie wydziela przyjemny zapach, wabiący inne pokemony ich gatunku. Są pokemonami aktywnymi o zmierzchu i w nocy - w ciągu dnia śpią na łąkach i w słonecznych miejscach, czerpiąc energię ze słońca.

Ivysaur 002

Ivysaur''' (jap. '''フシギソウ''' ''Fushigisō'') to Pokémon o dwóch typach - {{grass}}{{poison}}, wprowadzony w Generacji I.
Ivysaur, podobnie jak jego poprzednia forma - Bulbasaur - wyglądem przypomina dinozaura bądź ropuchę, choć duże plamy na jego ciele wskazują bardziej na dinozaura. Wraz z ewoluowaniem, jego skóra zyskała bardziej błękitny kolor, oraz mocniejsze zęby z dwoma wystającymi kłami. Gdy pąk na jego grzbiecie przygotowuje się do rozkwitu, zaczyna puchnąć i rozsiewać dookoła silny charakterystyczny zapach. Ivysaury również spędzają dużo więcej czasu na słońcu niż Bulbasaury, aby przygotować się do transformacji w Venusaura. Po wyglądzie pąka można ocenić stan zdrowia Ivysaura, ponieważ wraz z dojrzewaniem, Ivysaury czerpią z niego coraz więcej pożywienia.

Ciekawostka: W przeciwieństwie do swojej poprzedniej formy, Ivysaur nie może już stać na dwóch nogach, ponieważ rosnący pąk jest zbyt ciężki by mógł on utrzymać równowagę, a dodatkowo jego tylne nogi stały się zbyt krótkie i grube.

Podobnie jak u jego poprzedniej formy, zdecydowana większość umiejętności pochodzi z pąku na jego grzbiecie. Oczywiście wraz z ewolucją i zmianą bulwy w pąk, jego dotychczasowe umiejętności ulegają poprawie, jednak koncentruje się bardziej na atakach takich jak Petal Dance, PoisonPowder i Sweet Scent, niż Vine Whip, czy Razor Leaf, głównie ze względu na duży pąk na grzbiecie.

Ciekawostka: W anime, Ivysaury potrafiły kontrolować naturę.

Jako że dzikie Ivysaury są spotykane jeszcze rzadziej niż dzikie Bulbasaury, zachowanie osobników wychowanych w środowisku naturalnym nie jest znane, choć istnieją przypuszczenia, że dzikie Ivysaury są bardziej agresywne, jednak wciąż bardzo lojalne.

Naturalnym środowiskiem Ivysaurów są prawdopodobnie tereny z dobrym dostępem do światła słonecznego i świeżej wody, chociaż mogą występować w lasach i dżunglach. Jednakże, są niezwykle rzadkie, więc spotkać je można niemal jedynie u trenerów.

Bulbasaur 001

Bulbasaur''' (jap. フシギダネ Fushigidane) - Pokémon typu {{Grass}} i {{Poison}} z I Generacji. Wraz z Charmanderem i Squirtlem jest jednym z trzech starterów, które trener otrzymuje na początku w regionie Kanto a także w grach Pokémon Red, Pokémon Blue, Pokémon Green i Pokémon FR i LG. Jest także pierwszym Pokémonem w Kanto, a zarazem w National Dexie oraz we Fiore Browserze. Bulbasaur jest również dostępny po zdobyciu szesnastu odznak w Pokémon HeartGold i SoulSilver. Zadebiutował już w pierwszym odcinku pierwszej serii, gdy Ash oglądał w telewizji preferowane startery.
Bulbasaur po osiągnięciu poziomu 16 może ewoluować w Ivysaura, po czym na 32 lvl w Venusaura.
==Biologia==
===Fizjologia===
Bulbasaur jest gadopodobnym stworzeniem, przypominającym nieco ropuchę lub młodego dinozaura. Jego skóra jest zielono-błękitna, jednak pokrywają ją sporej wielkości, zielonkawe cętki. Posiada dosyć duże oczy o jasnoczerwonych tęczówkach. Najbardziej charakterystyczną cechą budowy ciała Bulbasaura, jest wielka, zielona bulwa na jego plecach, kształtem przypominająca cebulę. Bulwa ta miarowo świeci, gdy Bulbasaur jest blisko ewolucji. W przeciwieństwie do pasożytniczych grzybów- takich jak na plecach Parasa, które wraz z rozwojem żywiciela przejmują całe jego ciało, bulwy Bulbasaurów żyją wraz z nimi w symbiozie. Dzięki temu, Bulbasaury mogą pobierać energię ze słońca za dnia, podczas gdy w nocy ich bulwy mogą szybciej się rozwijać.
===Zachowanie i umiejętności===
Dzięki bulwie na plecach, Bulbasaur posiada szeroką gamę umiejętności specjalnych charakterystycznych dla trawiastego typu Pokémonnów. Z czubka bulwy wypuszczać może pył, zapachy, płatki oraz nasiona, a także pnącza i liście z jej podstawy. Łącząc te zdolności w ataki takie jak Razor Leaf, Leech Seed, Vine Whip, Sweet Scent czy Petal Dance, zyskuje dosyć pokaźny arsenał ruchów.

Ciekawostka: Dzięki bulwie może również wykorzystywać w walce energię słoneczną, zarówno do uzdrawiania się za pomocą Synthesis, jak i do potężnego ataku Solar Beam. Ciekawostka: Młode osobniki są w stanie chodzić na dwóch nogach, dzięki małej wadze młodej bulwy. Tracą one tą zdolność wraz z dojrzewaniem. Bulbasaur jest gadopodobnym stworzeniem z dużą bulwą na plecach, rośnie ona wraz z Pokémonem. Ta bulwa zbiera energię i podobnie jak wielbłąd przechowuje materiał zapasowy w garbie. Bulwa jest wypełniona nasionami, które wyrastają podczas gdy Pokémon ewoluuje.

Większość Bulbasaurów jest udomowionymi osobnikami, hodowanymi na startery w regionie Kanto, dzięki czemu mają opinię dobrze wychowanych Pokémonów. Niektórzy uważają również, że jest to najłatwiejszy pokemon na start, ze względu na to że jego typ ma przewagę nad dwoma pierwszym gymleaderami w Kanto.

Bulbasaury okazują wielką lojalność i przywiązanie do swoich przyjaciół i trenerów. W odcinku 102 jeden z nich opuszczony przez swojego trenera w kanałach Trovitopolis, dopiero po latach został odnaleziony przez Asha i jego przyjaciół. Jednak mimo to, wciąż cieszył się na widok swojego starego trenera.

W odcinku 51 dowiadujemy się, że raz na jakiś czas w Kanto, duża ilość Bulbasaurów zbiera się w tajemniczym ogrodzie by ewoluować w Ivysaury. Nie wiadomo jednak, czy w innych regionach również zbierają się w grupy by ewoluować i czy to jest powód, dla którego występują one tam dużo rzadziej niż w Kanto.

Ciekawostka: Jeśli Bulbasaurom brakuje jedzenia, wygrzewają się na słońcu, gromadząc energię w procesie fotosyntezy.

Dzikie Bulbasaury są niezwykle rzadkie, Niekiedy można je spotkać w kilku charakterystycznych miejscach, takich jak ukryte ogrody, czy obszary dookoła źródeł świeżej wody np. rzek, a także w lasach ukrywające się w pustych kłodach drzew. Jednak najczęściej należą do trenerów.

Tak jak większość Pokémonów, Bulbasaury mogą jeść wszystko co nie jest trujące i za twarde. Jednak gdy brakuje jedzenia, nie głodują zbytnio dzięki bulwie która może gromadzić energię słoneczną.